Tokat'ta ilk okçuluk yarışması

Tokat'ta ilk okçuluk yarışması

14 Kasım 2008 Cuma
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Okçuluk İl Temsilciğinin ortaklaşa düzenlediği Minikler ve Yıldızlar Okçuluk yarışmaları Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumunda yapıldı. 2 Kulüp ve 18 sporcunun katıldığı müsabakalar çok çekişmeli geçti.

Tokat Okçuluk İl Temsilcisi Dr. Yaşar Metin AKSOY yaptığı açıklamada, "2006 yılında Okçuluk İl Temsilciliğine atandım. O tarihten itibaren ilimizde Okçuluk Sporunu geliştirmek için yoğun çalışmalar yapmaya başladım. Çalışmalarımızın meyvesini Milli Takım Geliştirme Seminerine 5 sporcumuzu göndererek aldık. İlimizde bir ilki bugün gerçekleştiriyoruz. Tokat’taki ilk okçuluk yarışmalarını yapıyoruz. Tokat’ta 2 kulüp ve toplam 65 sporcumuz bulunmaktadır. Bugün Minikler ve Yıldızlar kategorisinde müsabakalarımızı yapıyoruz. Bu minik sporcularımızın ilerde büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Bize desteklerini esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Vejdi AYÇA, Şube Müdürümüz Ömer BESLER ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelimize teşekkür ediyorum." dedi.

Tokat Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ömer BESLER ise, "İlimizde okçuluk branşına Dr. Yaşar Metin AKSOY İl Temsilcisi olarak atandıktan sonra 2007 yılında aktif olarak Okçuluk sporunu geliştirmek için çalışmalara başladı. Bir yıl içerisinde Gençlik Spor Kulübü ve Belediye Plevne Spor Kulübü çalışmalara başladı. Bu çalışmaların neticesinde 2008 yılı Okçuluk Federasyonu faaliyetlerine iştirak eden bu iki kulübümüz sporcuları yapılan müsabakalar sonrasında almış oldukları başarılardan dolayı Okçuluk Federasyonu Başkanlığı tarafından Milli Takım Antrenörlerinin daveti üzerine Milli Takım Gelişim Seminerine 5 sporcumuzla davet edildi. Biz Müdürlüğümüz olarak okçuluk sporunun daha geniş kitlelere ulaştırılması için il temsilciliğimiz ile ortak bir çalışma yaparak İl Birinciliği müsabakaları düzenleme kararı aldık. Bugün Gaziosmanpaşa Stadyumumuzda bu müsabakaları yapmak için toplandık. Müsabakalar ilimizde halen aktif olarak okçuluk sporu ile ilgilenen 2 kulübümüz iştirak etti. 18 sporcunun katılımı ile gerçekleşen müsabakalar sonrasında il birincimizi seçeceğiz. Ben öncelikle Bize destek olan Tokat Valimiz Sayın Dr. Recai AKYEL’e, Belediye Başkanımız Doç. Dr. Adnan ÇİÇEK, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Vejdi AYÇA’ya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum." dedi.

Gaziosmanpaşa Stadyumunda yapılan müsabakalar sonrasında dereceye giren sporcular şöyle sıralandı.

Süper Minik Bayanlar:
Ayşegül AKSOY (Plevne Spor)

Süper Minik Erkekler:
1- Bilal ERDEM (Plevne Spor)
2- Ömer Osman TÜRK (Gençlik Spor)
3- Kerem ORUÇ (Plevne Spor)

Yıldız Kızlar:
1- Kübra ÇOBAN (Gençlik Spor)
2- Gökçen ULAŞOĞLU (Plevne Spor)
3- Şeyma ÇOBAN (Gençlik Spor)

Yıldız Erkekler:
1- Emre ERKİN ( Gençlik Spor)
2- Furkan EREN (Plevne Spor)
3- Ahmet ÖREN (Plevne Spor)

Dereceye Giren Sporculara Madalyaları Tokat Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ömer BESLER, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali POLAT ve Tokat Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Dr. Yaşar Metin AKSOY Tarafından verildi.

Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.