Kore'ye Kemankeş İmzası

Kore'ye Kemankeş İmzası

10 Ağustos 2011 Çarşamba

Ortak geleneksel okçuluk kültürünü paylaşmak, ülkelerin kendi okçuluğunu tanıtmasına ve anlatmasına olanak vermek amacı ile gerçekleştirilen dünyanın en büyük okçuluk festivali her yıl Güney Kore'de gerçekleştiriliyor.

Dünya Geleneksel Okçuluk Festivali Organizasyon Komitesi (WTAFOC) tarafından gerçekleştirilen festivalde, 150'ye yakın ülkeden, konusunda en yetkin ve etkin gruplar dikkate alınıyor ve davet ediliyor. Ülke gösterileri, müsabakalar ve akademik sunumlar ile ülkeler hem kültürünü tanıtma, hem de etkinlik alanında bayrağını dalgalandırma olanağı buluyor.

İlki 2007 yılında yapılan festivale çağrılan ilk Türk ekibi, "Kemankeş" olmuştu. Daha sonraki yıllarda bu geleneğin değişmediği etkinliklerde, gerek yaptığı çalışmalar, gerekse de etkinliği nedeni ile Kemankeş'in belirlediği adaylar ülkemizi temsil edebildiler.

Bu yıl, diğer yılardan farklı olarak Kemankeş grubu dışında ülkemizden yapılan diğer başvuruyu da değerlendiren WTAFOC, kararını Kemankeş'ten yana kullandı ve 2011 yılında da ülkemizi temsil edebilecek grubun Kemankeş olduğunu iletti.Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.