Kiev'de Esrarengiz Ziyaretçi

Kiev'de Esrarengiz Ziyaretçi

29 Ocak 2009 Perşembe


Fotoğraflardan görüldüğü üzere Ukraynalı okçu dostlarımız kısıtlı şartlarda ve kendi yaptıkları malzemeler ile çalışmak durumundalar.
 

Kemankeş yazarlarından Adnan Mehel, geçtiğimiz hafta Ukrayna - Kiev’e düzenlediği seyahatinde okçularla temasta bulundu. Şehir dışındaki soğuk ve loş spor salonu, o gün, çok uzaklardan gelen sıcak bir sohbet ile ısındı.
 

İş gezisi nedeni ile Kiev'de bulunan Adnan mehel, Kiev’in 170 km kuzeyinde bulunan küçük bir vilayet kasabasında geleneksel okçuların olduğu haberini alınca tanışmak ve antrenmanların katılmak için yola koyuldu. Saatteki hızı 100 km'yi geçmeyen ve mikrobüs olarak adlandırılan araç ile, buzlu ve soğuk yollarda zorlu bir yolculuk geçiren yazarımız sonunda bu küçük vilayete ulaştı.

Habersiz gerçekleşen ziyaret sonrası önce şaşıran sporcular, kısa sürede Türkiye’den gelen esrarengiz ziyaretçiyle dost oldu.Kısa gezisinin bir gününü buraya giderek değerlendiren  Adnan Mehel, burada geleneksel okçuların antrenmanına katıldı ve onlarla sohbet etti.

Mehel, geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı bir başka Ukrayna gezisinde, Ulusal Müzelerdeki okçuluk malzemelerini incelemiş, üniversite öğretim görevlileri ile görüşmüştü (Makale için tıklayınız).

 Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.