Kemankeş'ler Çankaya'da ok attı

Kemankeş'ler Çankaya'da ok attı

06 Ekim 2009 Salı
Kemankeş grubu, Çankaya Okçuluk İhtisas Spor Kulübünün davetlisi olarak 4 Ekim 2009 tarihinde düzenlenen Macide Bozoğlu 2. Yaz Kupası yarışmalarında yer aldı. Kemankeş grubunun geleneksel okçuluk dalında kendi arasında yaptığı yarışmaya Sivas Atlı Okçuluk takımının yanı sıra Amasya,Tokat, Kırıkkale, Ankara, Zonguldak, Düzce ve İstanbul dan toplam 16 yarışmacı katıldı.

Türkiye de ilk kez bir geleneksel okçuluk yarışması bu kadar geniş bir temsil ile yapılmış oldu. Ancak olayın daha sevindirici tarafı yaklaşık yüz kadar her yaştan olimpik okçunun Türk Geleneksel Okçuluğu ile buluşmasıydı. Yarışma öncesi küçük bir stand açılarak Hilmi Arıç ve Adnan Mehel tarafından Çankaya Okçuluk Kulübünün sporcu ve hocalarına kısa bir tanıtım yapıldı. Yarışma öncesi Kemankeşler neredeyse gelenekselleşen gösterilerini "ya haaak" nidası altında gerçekleştirdiler. Yarışmaların bitiminde olimpikçi miniklerin ödüllerini Kemankeş grubu, Kemankeşlerin ödüllerini de okçuluk Kulübünün hocaları takdim etti.

Kemankeş grubu adına Ankara'daki koordinasyonu sırtlanan İlkay Demirhan "Organizasyonu tertipleyip bize de Kemankeşler adı altında yarışmada bir kategori açıp, yarışmaya davet eden antrenörlerimiz Tülin CAVLI, Ali SAĞLAR ve Figen hanıma teşekkürlerimi sunarım." şeklinde açıklama yaptı. Bu yarışmanın Ankara'da geleneksel hale geleceğini ümit ederek sözlerimi bitirmek istiyorum." şeklinde açıklama yaptı.

Kısa yarışma sonrası ilk altı sıralama şöyle gerçekleşti:

Adnan Mehel 92
Y.Metin Aksoy 84
Azat Kuldevlet 81
Adem Yılmaz 79
Kenan Kayhan 65
İlkay Demirhan 62Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.