Doğa okçuları ile omuz omuza

Doğa okçuları ile omuz omuza

02 Şubat 2009 Pazartesi

Kemankeş Türk Okçuluğu Ağı üyelerinden Z. Metin Ateş, Adnan Mehel, Şafak Tavkul ve Ali Kılıç geçtiğimiz pazar günü doğa okçuları ile birlikte idi. Erdal Uygun ve Recep Tokkuşgil tarafından kurulan Okcuyuz.biz grubu, İstanbul İl sınırları içerisinde hem okçuluk antrenmanlarını yapıyor, hem de haftasonlarını doğa ile başbaşa geçiriyorlar. Birlikte omuz omuza ok atan iki grup, Türk Okçuluğu adına güzel bir birlikteliğin başlangıcını da yapmış oldu.

Oldukça dostane ve misafirperver bir şekilde karşılandığımız buluşmada ilk iş, nefis çayın demlendiği ateşin yakılması oldu (ağaçlık alanda yakılan ateş konusunda grubun çok dikkatli davrandığını eklememiz gerekir). Ardından kurulan hedeflere atışlar başladı. Yaklaşık 45 m mesafedeki yamaca kurulan hedefe, Kemankeş grubu Türk Yayları ile atışlar gerçekleştirdi. Ardından makaralı yayları ile evsahipleri atışlarını tamamladı.

İlerleyen saatlerde yemek vaktinin gelmesi ile çubuğa geçirilen sucuklar közde pişirilmeye, taze ekmek ve meşrubat ile tüketilmeye başlandı. Bu şekilde eskilerin "Atıcının toku, pehlivanın açı gelip gelir" özdeyişine de sadık kalan okçular final atışları ile günün antrenmanını tamamladı.

Fotoğraflar için tıklayınız.Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.