Bujinkan Dojo'sunda Türk Okçuluğu

Bujinkan Dojo'sunda Türk Okçuluğu

14 Mart 2009 Cumartesi

İlk Türk Şidoşi (tam yetkili usta eğitmen) Ercan Şarbat tarafından kurulan ve Erenköy'de eğitimlerine devam eden Bujinkan Türkiye Dojosu 13 Mart Cuma günü Türk okçularını ağırladı.

Derse katılan Türk okçular, ilk yarım saat öğrencilere Türk yayı, oku, tekniği ve tarihi hakkında kısa bilgiler verdi. Adnan Mehel, Şafak Tavkul ve Z. Metin Ateş'in yaptığı ortak sunum ilgiyle izlendi.

Dojo öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Kemankeşler, amaçlarının kaybolan bu değeri canlandırmak ve yaşatmak olduğunun altını çizdiler. Sunum bitiminde Türk okçular, bu amaçla yaptıkları çalışmalar nedeniyle tebrik edildiler. Ardından öğrenciler, hocalarının denetiminde sıkı antrenmanlarına geri döndüler.

Bujinkan Dojosu ve Ercan Şarbat

Çocuk yaşlardan beri pek çok uzak doğu sporları ile uğraşan Ercan Şarbat, buralarda çeşitli dereceler elde ettikten sonra asıl isteği olan Ninjutsu sanatına yoğunlaşmış. 2003 yılında Bujinkan ekolünü benimseyen ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren Şarbat, 2005 yılında Japonya'da 5. Dan Sakki Jutsu testini ilk denemesinde başarı ile geçerek ilk Türk Şidoşi (Ninja sanatını öğretmeye tam yetkili hoca) olmaya hak kazanmış.Şimdi 9. dan seviyesinde olan hocanın bir de kitabı bulunuyor.

Geniş ilgi için: http://www.bujinkanturkey.com


Z. Metin Ateş, Türk yayının temel özelliklerini anlatırken, öğrenciler ve hocaları dikkatle dinliyor. Bujinkan Dojosu'nun iç mekanı oldukça ferah ve Japon kültürünü hissettiren ögelerle donatılmış. Adnan Mehel, tarihçe ile ilgili detayları pekiştiriyor.


Mini seminer sonrası hatıra fotoğrafı.


Kaynak belirtmek şartı ile içeriği kopyalayabilirsiniz. Kemankeş® markası tescillidir ve tüm hakları saklıdır.